Šest osoba je poginulo nakon raketnog napada na grad Beit Shemesh, u centralnom Izraelu, saopštila je izraelska medicinska hitna služba Magen David Adom (MDA).
Služba navodi da medicinari liječe 23 ranjene osobe.
MDA navodi da su dvije osobe teško povrijeđene, tri u umjerenom stanju, a 18 ima lakše povrede. Svi su prevezeni u bolnicu.
Vojska je objavila da je na mjesto napada uputila snage za potragu i spašavanje te medicinske timove, kao i helikopter koji pomaže u evakuaciji ozlijeđenih.
Prema snimcima vlada velika ponika među stanovništvom, a pričinjena je i velika materijalna šteta.
Podsjetimo, Izrael je ranije saopćio da su dva čovjeka poginula, a 456 povrijeđeno u iranskim napadima od subote.