Helmut Marko iz Red Bulla otkrio je da budućnost Maxa Verstappena, nakon što su se u javnosti pojavile spekulacije da bi četverostruki prvak mogao napustiti iz jedinog tima za koji je ikada nastupao u Formuli 1.
Marko je potvrdio kako će Verstappen i sljedeće sezone voziti za Red Bull.
"Da, mogu potvrditi da će Max Verstappen voziti za Red Bull i 2026. godine." , rekao je on za Sport.de.
Nizozemac u svom ugovoru ima klauzulu prema kojoj je mogao donijeti odluku da ode iz tima na ljetnoj pauzi.
U svijetu Formule 1 sve su glasnije da bi mogao otići u Mercedes, ali Verstappen ostaje vjeran Red Bullu.