Real Madrid je objavio kako je njihov napadač i francuski nogometni reprezentativac Kylian Mbappe, otpušten iz bolnice u Miamiju u koju je zaprimljen tokom četvrtka zbog gastroenteritisa koji je zadobio na Svjetskom klupskom prvenstvu koje je upravo u toku u SAD-u.
"Naš igrač Kylian Mbappe otpušten je iz bolnice te se vratio u trening-kamp. Mbappe će nastaviti s posebnim medicinskim tretmanom te će se postupno vraćati ekipnim aktivnostima", objavio je Real.
Mbappe je zbog gastroenteritisa izoliran od ostatka ekipe još u utorak te nije igrao u dvoboju 1. kola protiv Al-Hilala u srijedu.
Za sada je objavljeno kako je Mbappeov nastup u 2. kolu protiv Pachuce u nedjelju "upitan".