ružne scene

Prekinut derbi Partizana i Zvezde u borbi za titulu prvaka

Utakmica košarkaša Partizana i Crvene zvijezde prekinuta je početkom treće četvrtine zbog uvredljivog skandiranja navijača tima iz Humske.

Partizan je bolje otvorio meč, crno-bijeli su na krilima Alekse Avramovića stigli do 4:0, a potom i do 9:4 nakon trojke Danila Anđušića.

Kod Zvezde su u tim trenucima bili raspoloženi Dejan Davidovac i Luka Mitrović, a nakon prednosti crno-bijelih 14:8, ovaj dvojac je režirao Zvezdinu seriju od sedam poena (15:14), da bi do kraja poluvremena bila viđena rezultatska klackalica koja je na kraju ipak pripala Partizanu zahvaljujući spektakularnom prodoru Džejlina Smita. koji je za četiri sekunde pretrčao ceo teren i pogodio za 24:22, piše nova.rs.

A početak druge dionice u potpunosti je pripao Partizanu koji je drugu četvrtinu otvorio ogromnom serijom od deset 10:0 i stigao do 36:22.

Zvijezda nije uspijevala ništa da uradi u napadu, iz napada u napad su se crveno-bijeli mučili, dok su crno-bijeli trojkama Uroša Trifunovića i Smita otišli na 39:24.

No, iako je izgledalo da je sve izgubljeno, košarkašima sa Malog Kalemegdana bilo je potrebno izuzetno alo kako bi uhvatili ritam. Uz faul su pogodili Mitrović i Davidovac, za tri je bio precizan Miloš Teodosić, nadovezao se i Stefan Lazarević – a Zvezda uspela da priđe na samo poen zaostatka (44:43).

Ipak, to je bilo to od Zvezde za prvo poluvrijeme, pošto su igrači Partizana na krilima Ledeja uspjeli da odbiju nalet rivala i dođu do viška od pet poena nakon 20 minuta igre.

A početkom treće dionice došlo je do ružnih scena. Prvo je Partizan uspio da se odlijepi na 12 poena razlike, ali je pri rezultatu 57:45, nakon uvredljivih pjesama navijača Partizana, ekipa Crvene zvezde napustila parket Beogradske arene.

Iako je prvobitno donijeta odluka da meč bude nastavljen pred praznim tribinama, nakon nekih 45 minuta otkako je utakmica prekinuta košarkaši Partizana su pozdravili navijače i otišli u svlačinicu, a utakmica je defintivno prekinuta.