U Banjoj Luci se danas potpisuje sporazum o zajednickom nastupu BiH stranaka u entitetu RS.
Koalicija koju će činiti SDP, NiP, Naprijed, PDA i NES zajedno će nastupiti u entitetu RS na predstojećim izborima.
Također saznajemo da će koalicija uputiti poziv i ostalim probosanskim strankama da se pridruže zajedničkom nastupu.
No, kako stvari stoje van koalicije su jedino SDA i SBiH koji doduše ima mali kapacitet u RS. Zanimljivo je međutim, da iz krugova SDA saznajemo da se ovome protive Ramiz Salkić i Alija Tabaković, iako su svjesni da bi nastup u dva bloka, probosanskim strankama u ovom entitetu moga značiti konačno ispadanje iz NSRS.
Ramiz Salkić se spominje kao kandidat za potpredsjednika RS i očigledno je njegov interes samo ta pozicija.
Ono sto je sigurno ukoliko se nastupi u dva bloka probosanske stranke mogle bi ostati i bez poslanika u Parlamentarnoj skupštini BiH iz RS kojeg su probosanske stranke u RS uvijek imale.