Bijela kuća objavila je prvu fotografiju snimljenu sa daleke strane Mjeseca.
Nevjerovatna slika NASA-e, snimljena iz letjelice Orion, nastala je u trenutku kada je Zemlja nestajala ispod horizonta Mjeseca, navodi se.
Podsjećamo, četvero astronauta misije Artemis II jučer su ispisali historiju, ostvarivši najudaljenije putovanje ljudi od Zemlje.
Tokom jučerašnjeg preleta oko Mjeseca, posada je imala priliku vidjeti dijelove njegove daleke strane koje ljudi nikada ranije nisu posmatrali, a događaj je uključivao i pomračenje Sunca.
Bijela kuća objavila je ovu fotografiju pomračenja, ističući da je riječ o prizoru koji je “malo ko u historiji čovječanstva imao priliku vidjeti”.