Gledaoci će uskoro moći da vide prvi trejler nadolazećeg biografskog filma o Michaelu Jacksonu, a detalji o njegovom premijernom prikazivanju otkriveni su pred datum izlaska filma 24. aprila 2026. godine.
Prema izvještaju Puck-a od ponedjeljka, 6. oktobra, trailer za Michael biće premijerno prikazan u novembru, uz projekcije filma Wicked: For Good, koji u kina stiže 21. novembra. Nije jasno hoće li trailer biti dostupan online prije toga.
U biografskom filmu glavnu ulogu Kralja popa tumači Jacksonov stvarni nećak Jaafar Jackson, dok u ostalim ulogama nastupaju Colman Domingo, Miles Teller, Kat Graham, Laura Harrier i Nia Long. Režiju potpisuje Antoine Fuqua, a scenario John Logan.
Premijera trailera označava završnu fazu dugog puta filma do velikog ekrana. Film Michael je prvobitno trebao da izađe u kinima 18. aprila 2025., ali su produkcijski zastoji odgodili izlazak na oktobar 2025. Potom su nastali pravni problemi koji su prisilili na preradu filma i pomjeranje datuma na 2026. godinu.
Kako Puck navodi, problem se odnosi na slučaj Jordana Chandlera, koji je tvrdio da ga je Michael Jackson zlostavljao kada je imao 13 godina. Jackson je na kraju platio 20 dolara nagodbe Chandleru, ali postoji i dogovor koji zabranjuje filmašima da dramatizuju Chandlere i njihovu priču.
Zbog toga je odlučeno da se film Michael podijeli u dva dijela. Prvi film, čiji trailer publika vidi u novembru, fokusira se na Jacksonov uspon do slave, sa vrhuncem u 1980-im godinama. Drugi film bi pokrivao kasniji dio Jacksonovog života i karijere, uključujući njegove pravne skandale.
Međutim, nije sigurno da će drugi film ikada biti objavljen. Iako je snimljen dio materijala za drugi dio, dodatni snimci su još potrebni, a odluka o njegovoj realizaciji zavisiće od reakcije publike na prvi film.
Ako drugi film ne bude odobren, Puck navodi da će producenti jednostavno "iskoristiti" sav neiskorišten materijal. Takođe se dodaje da sve troškove povezane s ovim produkcijskim problemima pokriva Jacksonovo naslijeđe.
To znači da će prvi pokazatelj kako publika reaguje na biografski film Michael stići s izlaskom prvog trejlera. S obzirom na očekivanja od Wicked: For Good, nastavka filma Wicked iz 2024. koji je zaradio 756 miliona dolara, mnogi će vidjeti trailer tokom projekcija u kinima, piše ScreenRant.