olimpijada u parizu

Prvo zlato za Sloveniju na OI u Parizu, dva odličja za judašice sa Kosova

Raport.Ba
l_5094e4177de005d3cbb479cc05670150

Slovenka Andreja Leški danas je osvojila zlatnu olimpijsku medalju u judou u kategoriji do 63 kg na Igrama u Parizu. 

Prvo odličje za Sloveniju na ovogodišnjoj Olimpijadi 27-godišnja Leški izborila je nakon što je u finalu pobijedila Meksikanku Prisku Alcaraz.

Na olimpijskom judo turniru dva odličja, srebro i bronzu, osvojile su predstavnice Kosova Distria Krasnići u kategoriji do 52 kg (srebro) i Luara Fazliu do 63 kg (bronzu).  

Olimpijada u Parizu Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu