Vozovi na željeznicama kroz RS neće krenuti dok nam ne bude isplaćena plata za august uz pripadajuće socijalne doprinose, izjavio je za Fenu Dragan Peulić, predsjednik Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti “Željeznica RS”.
On je potvrdio da je od noćas, odmah iza ponoći, na ŽRS obustavljen rad, ističući da od tada nema putničkog i teretnog željezničkog saobraćaja.
"U štrajku su gotovo svi zaposleni, osim šefova sekcija. Moram da kažem da se na njih vrši pritisak iz uprave da radnicima uručuju rješenja o disciplinskom postupku", ističe Peulić.
On navodi da štrajk nije organizovao Sindikat, već radnici koji traže svoju bruto platu.
"Međutim, ako neki radnik bude imao problem, Sindikat će naravno stati iz njega", poručio je Peulić.
U ŽRS je na kraju prošle godine bilo zaposleno oko 1.800 radnika.