WWIN LIGA BIH

Radnik zakucao Slobodu za dno tabele

Na otvaranju 8. kola WWin lige BiH Radnik je na svom stadionu savladao Slobodu rezultatom 2:0. Domaćini su golovima Pantelića stigli do treće pobjede u sezoni.

Početni dio utakmice nije ponudio mnogo uzbuđenja. Radnik je imao blagu inicijativu, ali ozbiljnijih pokušaja nije bilo.

U 12. minutu Osmanković je poslao dugu loptu prema Tallisonu. Brazilac po prijemu prebacuje Veljkića i kreće ka golu Samurovića. U namjeri da ga zaustavi, lijevi bek domaćih ulazi u duel i sapliće Tallisona. Sudija Mateo Musa odlučuje da pokaže na bijelu tačku.

Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Petar Kunić, novajlija u redovima Slobode. Uputio je Kunić prizeman udarac u desnu stranu, ali Samurović je pročitao njegovu namjeru i odlično to odbranio.

U 36. minutu Radnik stiže u vodstvo. Da Silva se još jednom odlično izborio za poziciju. Trako je to loše ispratio i skrivio jedanaesterac. Nakon kraće VAR provjere, sudija Musa je dao znak Panteliću da može izvesti penal. Krilni napadač Radnika poslao je loptu u jednu, a golmana Slobode u drugu stranu. 1:0 za domaćina.

U 65. minutu Pantelić dolazi do svog drugog gola na meču. Krajišnik je proslijedio loptu na stranu, a 25-godišnji napadača istu posalo iza leđa Trake. 2:0 za Radnik.

Radnik je sada na 5. mjestu lige sa deset bodova, dok je Sloboda na 11. mjestu sa dva poena