otkriće flicka

Raphinha je bio sjajan, ali jedan drugi igrač Barcelone je odigrao utakmicu bez greške

Barcelona nije imala milosti protiv minhenskog Bayerna i uzela je tri zlatna boda u Ligu prvaka.

Utakmica nije mogla bolje početi, jer je Raphinha nakon odličnog dodavanja Fermina već u prvoj minuti igre otvorio rezultat. A prije odmora, Flickovi momci su već vodili sa 3-1 novim golom Brazilca i pogotkom Lewandowskog, što je bio odgovor na Kaneovo izjednačenje.

Već u drugom poluvremenu Raphinha je postigao svoj treći gol večeri nakon veličanstvenog dodavanja Lamine Yamala. Naravno, uprkos svim golovima, veliko ime večeri bio je Marc Casadó, koji je imao jednostavno savršenu predstavu.

Na početku sezone, Hansi Flick je imao veliku rupu u veznom redu nakon neočekivanog Gündoganovog odlaska u City. Međutim, njemački trener je bio jasan po dolasku u Barcelonu, koristit će dječake iz La Masije i da mu više ne treba. Pružio je debi Bernalu, koji je bio sjajan prije teške povrede, ali njegova velika opklada je bio Marc Casadó.

Raport je o Casadu pisao još polovinom augusta, a protiv Bayerna je jasno stavio do znanja da može preuzeti komandu Barcinog veznog reda. Zajedno sa Pedrijem u stanju je da organizuje igru, ali i da odsječe napade rivala, pokazujući se kao totalni fudbaler.

U ovom trenutku, Marc Casadó ima ugovor do 2028. godine, ali Barca sigurno već radi na poboljšanju njegovih uslova kako bi osigurala njegovu budućnost u klubu. Hansi Flick je bio u pravu kada je rekao da će La Masiju držati pod pomnim nadzorom. Casadó je veliko otkriće ove sezone, a teškašima neće biti lako da zauzmu njegovu poziciju.