Nakon dugog iščekivanja "Naše veče" Ivana Bosiljčića održano je večeras u Bosanskim kulturnom centru. Jedan od najcjenjenijih regionalnih glumaca, Ivan Bosiljčić, koji će sarajevskoj publici predstavio je svoj poznati muzičko-poetski program "Naše veče" i donio noć muzike, stihova i emocije.
"Naše veče" je autorski koncept koji godinama puni dvorane širom regije, spajajući muziku, poeziju, emociju i scensku interpretaciju u jedinstven umjetnički doživljaj. Publika u Sarajevu uživala je u posebnim izvedbama najljepših pjesama s naših prostora, filmskih i kazališnih melodija, te u stihovima domaćih i stranih pjesnikau prepoznatljivom, emotivnom maniru Ivana Bosiljčića.
Bosiljčića na sceni prate vrhunski muzičari evropskog renomea, među kojima je i maestro Jose De Silva, dugogodišnji suradnik najvećih portugalskih fado umjetnika. Program je izrazito gitaristički, a poznati evrgrini, od Olivera Dragojevića do Vlatka Stefanovskog,dobili su potpuno novo, mediteransko-fado ruho.
Ovaj program ostavlja snažan utisak na publiku gdje god se izvodio, od intimnih trenutaka poezije do zajedničkog pjevanja bezvremenskih pjesama koje su obilježile čitave generacije. Atmosfera "Našeg veče" prepoznata je po toplini, iskrenosti i povezanosti izvođača s publikom.