Potjernica Interpola

Raport otkriva identitet: Njemačka traži državljanina Srbije zbog pokušaja ubistva, Sud BiH mu odredio pritvor

Prema informacijama Raporta, Bujić je uhapšen prije mjesec na području BiH po potjernici Intepola Njemačke
Piše: M. Aš.
Sud bih presuda dodik 26 02 25 1 14 scaled

Sud BiH prekjučer je u predmetu Dragan Bujić, u postupku pružanja međunarodne pravne pomoći u krivičnim stvarima i to izručenja potraživanog Bujića, državljanina Republike Srbije, po molbi za izručenje Savezne Republike Njemačke, potraživanom ukinuo privremeni i istodobno odredio ekstradicijski pritvor.

Prema informacijama Raporta, Bujić je uhapšen prije mjesec na području BiH po potjernici Interpola Njemačke kako bi mu se sudilo u ovoj državi.

On se traži u cilju vođenja kaznenog postupka pred nadležnim pravosudnim tijelom Savezne Republike Njemačke, zbog sumnje da je počinio krivčno djelo pokušaj ubojstva u stjecaju sa opasnom tjelesnom povredom.

"Odlučujući o prijedlogu Tužiteljstva BiH od 27.04.2026. za određivanje ekstradicijskog pritvora i utvrđivanje pretpostavki za izručenje potraživanog, donio rješenje kojim je prema potraživanom Draganu Bujiću ukinut privremeni i istodobno određen ekstradicijski pritvor, koji po ovom rješenju može trajati do izvršenja odluke o izručenju ili do nove odluke ovog Suda, a najduže šest mjeseci računajući od dana pritvaranja odnosno do 20.09.2026. godine ili do nove odluke Suda, navodi se u rješenju.

Njemačka Sud BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu