Vijesti

Raport otkriva: Krenula preraspodjela kadra, Opća bolnica postaje urgentni centar! Sebija ne želi zaražene na KCUS-u!?

Raport.Ba
Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo donijelo je prije dva dana naredbu kojom se vrši preraspodjela medicinskog kadra, tačnije veliki broj radnika preraspoređen je u Opću bolnicu "Prim. dr. Abdulah Nakaš", saznaje Raport. Prema dokumentu koji objavljujemo, a kojeg je potpisao ministar zdravlja KS Rusmir Mesihović, u Opću bolnicu prebacuju se 23 medicinska kadra, od doktora specijalista do medicinskih tehničara u Opću bolnicu. U dokumentu se navodi da će Opća bolnica postati urgentni centar 24 sata, 7 dana u sedmici.
Kako nam je rečeno, radi se o planu Sebije Izetbegović, direktorice KCUS-a, da sve zaražene koronavirusom prebaci u Opću bolnicu, kako bi KCUS bio što manje opterećen i što manje dolazio i kontakt s virosom. To znači i skidanje odgovornosti sa najveće zdravstvene ustanove u državi. Saznajemo da će i jedan dio osoblja iz KCUS-a biti prebačen u Opću bolnicu, je ona trenutno nema kadrovske kapacitete za ulogu Urgentnog centra, što se od nje želi napraviti. Kako su nam rekli uposlenici Opće bolnice, čak i da se kadrovski "napuni", ova bolnica nema dovoljno drugih kapaciteta da iznese to da bude urgentni centar 24 sata sedam dana u sedmici. Ni tehnički ni materijalno, a ni prostorno. Pokušali smo kontaktirati i direktora Opće bolnice Zlatka Kravića, međutim on se nije odgovarao na naše pozive.
izdvojeno KCUS Opća bolnica Prim. dr. Abdulah Nakaš Sebija Izetbegović urgentni centar Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu