sjajna manifestacija

Raport u pozorištu: Mladi talenti zablistali na završnici 19. Majskih muzičkih svečanosti

Piše: Nina Novaković
Majske muzicke nina 6
Foto: N. Novaković

Ovogodišnje izdanje Majskih muzičkih svečanosti večeras je završeno u Narodnom pozorištu Sarajevo koncertom koji Muzička akademija Univerziteta u Sarajevu redovno realizira u saradnji sa Sarajevskom filharmonijom. 

Ovim nastavlja tradicija zajedničkog muziciranja i afirmacije mladih muzičara. Kao solistice, ovom prilikom su se predstavili studentice Muzičke akademije, pijanistice Asja Avdić i Lucija Bošnjak, te flautistica Nika Kelava.

U nastavku je uslijedio nastup Asje Avdić (klavir) koja je izvela Koncert za klavir i orkestar br. 1 u g molu, op. 25 Felixa Mendelssohna, a zatim je Nika Kelava (flauta) svirala "Introduction et rondo capriccioso" op. 28 Camille Saint-Saënsa. 

Program je zaokružen Koncertom za klavir i orkestar br. 2 u F duru, op. 102 Dmitrija Šostakoviča u izvedbi Lucije Bošnjak. Drugi dio programa solistice i orkestar su izveli pod dirigentskom palicom Emira Mejremića.

Majske muzičke svečanosti Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu