la liga

Raspoloženi Lewandovski svojim hat-trickom donio novu pobjedu Barceloni: Ponovo su se odvojili na vrhu tabele

Barcelona je u okviru 9. kola španske La Lige pobijedila 3:0 ekipu Alavesa na gostovanju.

Ovom pobjedom su se Katalonci ponovo odvojili na vrhu tabele s tri boda prednosti nad Real Madridom. Apsolutni junak pobjede bio je Robert Lewandowski, koji je u prvom poluvremenu postigao hat-trick.

Prvi gol Lewandowski je zabio u sedmoj minuti na asistenciju Raphinhe, a isti dvojac kombinirao je i u 22. minuti za 2:0.

Konačnih 3:0 Poljak je postavio u 32. minuti, a asistent je ovaj puta bio Eric Garcia.

Alaves se na trenutak poveselio jer je u 45. minuti smanjio prednost gostiju, ali pogodak Tonija Martineza poništen je zbog zaleđa. U drugom dijelu Barca je mirno sačuvala sva tri boda.