DŽANAN ODMARAO

Real bez Muse doživio ubjedljiv poraz, postigli samo 61 poen

U okviru 18. kola ACB lige u Španiji, odigrala se napeta utakmica između ekipa Murcia i Real Madrid, koja je završena rezultatom 73:61.

Domaći košarkaši su sjajno otvorili prvu četvrtinu, stvarajući prednost od tri poena (19:16). Njihova dobra igra nastavila se i u drugom dijelu, gdje su poveli s čak 14 poena razlike, ali su igrači Real Madrida uspjeli smanjiti zaostatak na 36:26 do kraja poluvremena.

U trećoj četvrtini situacija se preokrenula sa gostima iz Madrida koji su počeli igrati bolje i smanjili zaostatak na samo poen razlike (52:51). Utakmica je postajala sve neizvjesnija.

Uzbudljivu završnicu donijela je četvrta četvrtina, gdje su domaći košarkaši, unatoč snažnom otporu Reala, uspjeli sačuvati prednost i slaviti pobjedu rezultatom 73:61.

Najefikasniji igrači susreta bili su Ennis s 18 poena, Campazzo s 15, te Causeur, Selva i Yabusele s po 14 poena, ostavljajući navijače u oduševljenju nakon ovog intenzivnog okršaja.

Džanan Musa je odmarao danas i nije ga bilo u timu Reala. Bh. reprezentativac ove sezone u ligi postiže 13,2 poena po utakmici.