Sport

Real ide u posao decenije: Zamjena za Modrića koštat će 140 miliona eura

Raport.Ba
modric

Nekoliko medija, što španjolskih, što njemačkih, javlja da je Real Madrid započeo operaciju "Jude Bellingham". Madridski As, njemački Sport 1, katalonski Sport i mnogi drugi javljaju da su predstavnici Kraljevskoga kluba nedavno boravili u Njemačkoj, gdje su se sastali sa sjajnim mladim veznjakom i njegovom porodicom.

Tom je prilikom Real predočio Bellinghamu plan u sklopu kojeg je 19-godišnji Englez označen kao jedan od najvažnijih igrača i jedan od vođa nove momčadi. Senatorima Reala vrijeme ide, njihove grandiozne karijere primiču se svojem kraju i na Santiago Bernabeuu moraju razmišljati o pravim rješenjima za budućnost.

Konkretno, Bellingham bi trebao biti taj koji će dostojno zamijeniti Luku Modrića, koji je u njegovim godinama krčio svoj put kroz Inter Zaprešić i Zrinjski Mostar, a ovaj fenomenalni veznjak već ima 22 nastupa za reprezentaciju Engleske i tržišna vrijednost mu prema Transfermarktu iznosi 110 miliona eura.

Real nije, zasad, uspio dovesti ni Kyliana Mbappea ni Erlinga Haalanda i neće dopustiti da mu pobjegne i Bellingham.

Što se tiče odštete, strani mediji navode da će ona iznositi 100 miliona eura plus još mogućih 40 miliona eura u raznim bonusima.

Ako se samo dio tih bonusa realizira, naprimjer polovina, Bellinghamov dolazak postao bi najveći transfer u historiji Real Madrida. Zasad je to Eden Hazard, za čije je dovođenje Chelseaju plaćeno 115 miliona eura.

Jude Bellingham Luka Modrić Real Madrid Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu