ACB liga

Real je ponovo prvak Španije: Fantastični Džanan Musa vodio klub do titule

Košarkaši Real Madrida su novi-stari prvaci Španije, nakon što su u trećem meču finala ponovo bili bolji od Murcije, ovaj put rezultatom 84:73.

Murcia je nešto bolje ušla u utakmicu i imali su minimalno vodstvo nakon prve četvrtine. Real nije nikako uspijevao da se nametne u prvom poluvremenu pa je zaostatak konstantno rastao te se na odmor otišlo s rezultatom 40:32 za Murciju.

Ipak, u trećoj četvrtini uslijedio je veliki preokret budući da su košarkaši Reala pogodili gotovo sve što su šutirali i u posljednju četvrtinu su ušli s prednosti od 11 poena. Real je potom u posljednjoj četvrtini iskusno i bez problema priveo meč kraju za konačnu pobjedu i veliko slavlje povodom osvojene titule.

Na kraju je bosansko-hrvatska kombinacija bila i najefikasnija na terenu. Džanan Musa je ubacio 18 poena, dok je Hrvat meč završio sa 16

U redovima Murcije Ennis je bio najefikasniji sa 18 poena.