Nakon gotovo dvije godine nagađanja, glumica Reese Witherspoon (50) i njemački finansijer Oliver Haarmann (58) potvrdili su svoju vezu.
Par se prvi put zajedno pojavio na crvenom tepihu na njujorškoj premijeri serije „Elle“, prednastavka kultnog filma „Plavuša s Harvarda“. Držeći se za ruke i ne skrivajući bliskost, privukli su veliku pažnju javnosti.
Njihovo modno izdanje bilo je posebno zapaženo, Witherspoon je nosila elegantnu ružičastu haljinu, dok je Haarmann kombinaciju upotpunio tamnim odijelom i ružičastom kravatom, čime su odali počast slavnom liku Elle Woods.
Oliver Haarmann, iako bogat i uspješan, poznat je po tome što uglavnom izbjegava medijsku pažnju. On je suosnivač i partner u investicijskoj kompaniji Searchlight Capital, diplomirao je na Univerzitetu Brown, a MBA diplomu stekao je na Harvardu.
Osim poslovnog uspjeha, Haarmann je veliki ljubitelj hokeja i manjinski vlasnik NHL ekipe New York Islanders.
Par je prvi put viđen zajedno u ljeto 2024. godine, a vezu su potvrdili nekoliko mjeseci kasnije. Do sada su uglavnom čuvali privatnost, pojavljujući se rijetko u javnosti.
Prema izvorima bliskim paru, upravo je Haarmannova nezainteresiranost za holivudski glamur ono što je posebno privuklo glumicu.
Ovo je prva ozbiljnija veza Reese Witherspoon nakon razvoda od agenta Jima Totha 2023. godine.