snažan napadač

Reprezentativac BiH kojeg porede sa Džekom pregovara s nekadašnjim prvakom Engleske

Raport.Ba
Kroatien: Fussball SuperSport 1. HNL - 19.04.2025, 30. Spieltag - NK Istra 1961 vs. HNK Rijeka - Stadion Aldo Drosina (P
Kroatien: Fussball SuperSport 1. HNL - 19.04.2025, 30. Spieltag - NK Istra 1961 vs. HNK Rijeka - Stadion Aldo Drosina Pula, Kroatien Vinko Rozic NK Istra jubelt nach dem Tor zum 2:0 *** Croatia Soccer SuperSport 1 HNL 19 04 2025, Matchday 30 NK Istra 1961 vs HNK Rijeka Stadion Aldo Drosina Pula, Croatia Vinko Rozic NK Istra celebrates after scoring to make it 2 0 Copyright: xLukaxKolanovicx

Tek što je stigao, već bi mogao otići – Vinko Rozić, 21-godišnji bh. napadač, impresionirao je u kratkom roku u redovima Istre i postao jedno od najtraženijih imena prijelaznog roka.

Pet golova u 15 utakmica HNL-a bilo je dovoljno da privuče poglede skauta širom Evrope, a najkonkretniji među njima dolazi iz Engleske – nekadašnji prvak Premier lige, Blackburn Rovers.

Englezi, koji danas traže povratak među elitu kroz borbu u Championshipu, prema pisanju hrvatskih medija već su ušli u pregovore s Istrom. Rozić, snažan i tehnički dotjeran napadač, profil je koji engleski fudbal i dalje cijeni – fizički spreman, radan, s nosom za gol i potencijalom koji se može brusiti kroz utakmice visokog tempa.

Iako je boravak u Puli bio kratak, Rozić se brzo nametnuo kao ključni čovjek ofanzive Istre. Njegova sposobnost da igra i s loptom u nogama i leđima okrenut golu, uz izraženu radnu etiku, čini ga modernim napadačem spremnim za više nivoe.

Mnogi ga već porede sa kapitenom reprezentacije BiH Edinom Džekom. Za U21 reprezentaciju Bosne i Hercegovine je odigrao dvije utakmice i nije se upisao u strijelce.

No, nije samo Engleska bacila oko na Vinka. Dinamo Zagreb vidi u njemu moguću zamjenu za eventualne odlaske u napadu, dok švedski AIK i švicarski Zürich također prate razvoj situacije.

Za bh. fudbal, ovo je još jedan podsjetnik na talente koji često prolaze ispod radara, da bi ih prepoznala inostrana tržišta. Ako se transfer u Blackburn realizira, Rozić će postati jedan od rijetkih bh. igrača u Championshipu – takmičenju koje nije glamurozno poput Premier lige, ali je fizički brutalno i taktički zahtjevno, savršeno za razvoj kompletnog napadača.

Blackburn vinko rozić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu