POKRENULI INICIJATIVU

Republikanci: Nema boljeg simbola slobode nego da nazovemo aerodrom po Trumpu

Raport.Ba
aerodrom dulles wasington

Putnici koji stižu u američki glavni grad uskoro bi mogli slijetati na "Međunarodni aerodrom Trump" ako nekoliko predanih republikanskih zastupnika uspije u svojoj zamisli koja je, po svemu sudeći, ipak unaprijed osuđena na propast. Trumpove pristaše u Zastupničkom domu ove su sedmice pokrenuli inicijativu za preimenovanje glavnog aerodroma u Washingtonu u znak poštovanja prema bivšemu predsjedniku koji se natječe za povratak u Bijelu kuću.

Arodrom trenutno nosi ime Johna Fostera Dullesa, državnog sekretara iz pedesetih godina prošlog vijeka, dok je drugi aerodrom u gradu, manji, nazvan po bivšemu predsjedniku Ronaldu Reaganu. Kongresmen Guy Reschenthaler, zamjenik predsjednika kluba zastupnika Republikanske stranke u Zastupničkom domu, rekao je da je inicirao zakon o promjeni imena jer je Trump bio, kako je kazao, najbolji predsjednik u njegovom životu.

Demokrati kontroliraju Senat

"Pošto milioni domaćih i međunarodnih putnika prolaze aerodromom, nema boljeg simbola slobode, napretka i snage nego da čuju 'Dobrodošli na međunarodni aerodrom Trump' dok slijeću na američko tlo", rekao je Reschenthaler.

Teško je povjerovati da će inicijativa uspjeti jer je i podrška republikanaca u donjem domu neizvjesna, a demokrati ionako kontroliraju Senat. Kampanja je uslijedila odmah nakon prvog aprila i izazvala podsmjehe demokrata.

"Dulles je stari, ružni aerodrom koji niko ne želi vidjeti. Stoga mislim da je ovo prikladna ideja", rekao je demokratski kongresnik Brendan Boyle.

aerodrom Donald Trump Inicijativa republikanci Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu