Fudbaleri Željezničara u okviru 9. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine dočekuju Sarajevo u gradskom derbiju.
Utakmica se igra na stadionu Grbavica s početkom u 18:30 sati, a ovo je prvi od najmanje četiri derbija koja će dva sarajevska kluba igrati ove sezone.
Na stadionu neće biti gostujućih navijača zbog spora dva kluba oko broja ulaznica, ali i bez toga su sigurnosne mjere podignute na najviši nivo.
Veliki broj policajaca je raspoređen oko stadiona, dok je Bulevar Ivice Osima potpuno zatvoren za saobraćaj.