Region

Rigoroznije mjere u Crnoj Gori: Na javnom mjestu smije biti maksimalno jedna osoba

Raport.Ba
Crnogorske zdravstvene vlasti objavile su jučer navečer novu mjeru zaštite od širenja koronavirusa kojom se zabranjuje prisustvo i zadržavanje na svim javnim površinama više od jedne osobe, osim djece mlađe od 12 godina. Na ovu mjeru odlučili su se jer je u prethodna dva dana vidno povećan broj građana na ulicama crnogorskih gradova. "Analizirajući epidemiološku situaciju u Crnoj Gori utvrđeno je značajno povećanje broja građana na ulicama i javnim površinama jučer i danas i to predstavlja nedopustivu razinu kršenja naredbi i preporuka o potrebnoj fizičkoj distanci i ostanka u objektima stanovanja“, priopćeno je nakon sjednice Nacionalnog koordinacijskog tijela za zarazne bolesti. Nova mjera, koja će na snagu stupiti od danas, obavezna je institucionalna izolacija osoba zaraženih koronavirusom i onih osoba koje su se oporavile, ali još nemaju dva uzastopna negativna rezultata iz uzoraka uzetih u razmaku od 24 sata. "Institucionalna izolacija podrazumijeva smještaj u objekt namijenjen za samoizolaciju i boravak osoba koje imaju pozitivan rezultat testa na novi koronavirus i nemaju simptome bolesti, ne zahtijevaju medicinski tretman, ali moraju biti pod nadzorom zdravstvenih radnika, na osnovu rješenja zdravstveno sanitarne inspekcije", priopćeno je iz crnogorskog Nacionalnog koordinacijskog tijela za zarazne bolesti. U sportskoj sali "Bemaks Arena" u Podgorici krajem prošle sedmice napravljena je privremena bolnica, s 144 kreveta, za pacijente lakše oboljele od koronavirusa. Također, od danas će biti zabranjeno svako zadržavanje građana na plažama i izletištima, a već danas je stupila na snagu zabrana sportskog ribolova na rijekama i moru. U Crnoj Gori je u posljednjih 24 sata registrirano osam novih slučajeva zaraze koronavirusom, a testirano je 315 osoba. Ukupno u toj zemlji inficirano je 249 osoba, od kojih su dvije preminule.
Crna Gora Koronavirus mjere zaštite Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu