veliki povratak

Roland Garros: Đoković iz ponora do velike pobjede za četvrtfinale

Prvi reket svijeta Srbijanac Novak Đoković nakon velikog preokreta savladao je danas sa 3:2 u setovima Argentinca Francisca Cerundola u četvrtom kolu Roland Garrosa.

Đoković je sjajno otvorio meč i u prvom setu slavio sa ubjedljivih 6:1 te se tada činilo da će lakgano doći do trijumfa i plasmana u četvrtifnala drugog Grand Slam teniskog turnira sezone.

No, u nastavku Cerundolo, inače 27. igrač svijeta, zaigrao je mnogo bolje te drugi set poslije velike borbe riješio u svoju korist sa 7:5.

U nastavku meča Đoković je evidentno imao problema s povredom koljena što je Argentinac znao da iskoristi pa je dobio treći sa 6:3.

Četvrti set je donio pravu dramu. Prvi reket svijeta je djelovao nemoćno pa je Cerundolo brzo došao do breaka i poveo sa 4:2.

Djelovalo je kao da će Đoković izgubiti, posebno zbog činjenice da da je koljeno i dalje dosta mučilo što je bilo primjetno.

No, onda je uslijedio veliki preokret i Đoković je četvrti set riješio u svoju korist sa 7:5 i odveo meč u odlučujući, pet set.

Na otvaranju petog seta Đoković je napravio break i poveo sa 2:0. Ipak, Argentinac se nije predavao i uspieva izjednačiti na 2:2 te se vratiti u meč.

Međutim, srbijanski teniser ponovo pokazuje zašto je najbolji ne svijetu te s novim breakom stiže do trijumfa 6:3 u petom setu, te konačne pobjede rezultatom 3:2.