marketing

Ronaldo pod žestokim napadom nakon utakmice protiv Slovenije: To što radi je ilegalno

Portugal se nakon velike drame protiv Slovenije plasirao u četvrtfinale Europskog prvenstva gdje ga čeka Francuska. Podsjetimo, nakon 90 minuta je završilo 0:0, a heroj Portugalaca bio je golman Diogo Costa koji je odbranio prva tri penala u raspucavanju.

Antiheroj večeri skoro je bio Cristiano Ronaldo koji je u prvih 90 minuta propustio nekoliko šansi, a onda je u produžecima promašio i jedanaesterac. Tačnije, obranio ga je Jan Oblak.

Jedan od najboljih igrača u historiji je nakon tog promašaja neutješno plakao, a nakon pogođenog penala u raspucavanju se ispričavao navijačima. No, cijela ta epizoda dobila je novi nastavak.

Naime, Ronaldo ima sponzorski ugovor s fitness tvrtkom The Overlap koja se bavi mjerenjem različitih bioloških parametara kod sportaša. Tako su objavili grafiku na kojoj se vidi koliko je otkucaja Ronaldo imao u kojem trenutku utakmice.

Podaci pokazuju da je Ronaldo imao oko 120 otkucaja tokom pucanja penala u raspucavanju. To je uvjerljivo najmanje od svega prikazanog jer je, primjerice, u trenutku kada je sudac svirao kraj prvih 90 minuta ili kad je Portugal pobijedio na raspucavanju, imao puls od 180, prenosi Index.hr.

No Ricardo Fort, bivši voditelj globalnih sponzorstava u Visi i Coca-Coli smatra kako je to što Ronaldo i njegov sponzor rade ilegalno. "Cristiano i WHOOP reklamiraju iz zasjede za Euro 2024. Igrač i kompanija trebaju biti kažnjeni jer je to što rade nezakonito", rekao je pa pojasnio zašto je to protuzakonito.

"Objava koristi UEFA-in događaj, imena ekipa i fotografiju igrača s tog događaja. The Overlap implicira kao da ima određenu povezanost s događajem, a ona ustvari ne postoji. To je ilegalno i činjenica da nema konkurenciju ne znači da se smiju tolerirati prekršaji", zaključio je.