pogledajte golčinu

Rooney više ne izgleda kao mašina za golove. Ali je pokazao da u nogama ima idalje magiju

Legende Manchester Uniteda remizirale su 1:1 protiv legendi Celtica u prijateljskom susretu odigranom jučer na Old Traffordu, a nakon odigranih 90 minuta ekipe su pristupile izvođenju jedanaesteraca gdje su bolji bili gosti te pobijedili 5:4. Rezultat ove utakmice je svakako bio u drugom planu. Susret se igrao radi humanitarne svrhe, a prikupljena su sredstva za Fondaciju Manchester Uniteda.

Više od 33.000 navijača bilo je prisutno na Old Traffordu kako bi vidjelo legendarne igrače Manchester Uniteda i Celtica. Ovo je šesti put da je Fondacija Manchester Uniteda bila korisnik utakmice za prikupljanje sredstava na Old Traffordu koju su igrali umirovljeni bivši igrači, a prethodni su protivnici bili Real Madrid, Bayern München, Barcelona i Liverpool.

Utakmica je generirala 1.2 miliona eura prihoda, što će pomoći u podršci radu Fondacije Manchester Uniteda s mladima u Manchesteru i drugim područjima u Ujedinjenom Kraljevstvu. Ukupan iznos prikupljenih sredstava od svih šest dosad odigranih utakmica legendi je veći od 6.5 miliona eura.

Rooney pokazao dozu magije

Na terenu je najveću pažnju izazvao Wayne Rooney (39), legendarni kapiten i najbolji strijelac u historiji Manchester Uniteda s 253 postignuta gola u 559 nastupa za Crvene vragove. Rooney je u Unitedu igrao od 2004. do 2017. godine i osvojio sve što se moglo: pet naslova prvaka Engleske, FA Kup, četiri Liga kupa, četiri engleska Superkupa, Ligu prvaka, Europsku ligu i Svjetsko klupsko prvenstvo.

U United je došao kao klinac iz Evertona te se tamo i vratio na jednu sezonu 2017. godine prije nego što je otišao u MLS igrati za DC United. Tamo je proveo godinu i pol dana, a karijeru je potom zaključio kao igrač Derby Countyja. Nakon završetka igračke karijere postao je trener Derbyja, a kasnije je vodio DC United i Birmingham te je od maja trener engleskog drugoligaša Plymoutha

Rooney nikad u karijeri, zbog konstrukcije tijela, nije izgledao kao da je u top formi, a nakon završetka igračke karijere se malo opustio, pa je sinoć zaigrao s lako vidljivim trbuhom, a na društvenim mrežama se u šali komentiralo da izgleda kao Djed mraz. Međutim, u njegovim nogama i dalje ima itekako magije, a dio je pokazao u 41. minuti kada je fantastično pogodio iz slobodnog udarca i doveo legende Uniteda u vodstvo. Gary Hooper je za goste izjednačio u 62. minuti. Pogodak iz slobodnjaka možete od 5:39 vidjeti ovdje: