Medijski div RTL ugasit će oko 600 radnih mjesta u Njemačkoj u sklopu programa restrukturiranja u teškim uvjetima u ekonomiji, najavio je u utorak izvršni direktor RTL Deutschlanda Stephan Schmitter.
Prema RTL Deutschland, ugašeno će biti 600 radnih mjesta s punim i sa skraćenim radnim vremenom.
“Restrukturiranje ćemo provesti na društveno odgovoran način, s poštovanjem i transparentno, makar je situacija teška”, pojasnio je Schmitter.
Zajedno s radničkim vijećima sastavljen je poseban program otpremnina.
“Socijalni plan o kojem smo pregovarali s radničkim vijećem nastojat će izbjeći otpuštanja što je više moguće”, rekao je Schmitter, ističući da zaposlenicima ponuditi postupni odlazak u penziju, otpremnine i druge opcije.
Njemačko novinarsko društvo (DJV) šokirano je planovima o ukidanju radnih mjesta koje je predsjednik Mika Beuster nazvao “katastrofom” za zaposlenike RTL-a i njegovih podružnica.