ehf kup

Rukometaši Slobode eliminirali kosovski Kastrioti iz EHF kupa

Rukometaši tuzlanske Slobode u 1. kolu EHF kupa eliminirali su Kastrioti sa Kosova rezultatom 32:28 (13:15). U prvom susretu igranom u Ferizaju Kastrioti je slavio sa 30:29.

Sloboda je mnogo bolje otvorila susret i išla do četiri pogotka prednosti. No, gosti se nisu predavali i do poluvremena preokrenuli su rezultat u svoju korist 13:15.

Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Slobodi (19:13). Prelomni trenuci utakmice dogodili su se kada je golman Berin Brkić vezao dvije efektne odbrane, a u napadu je Sloboda postigla pogotke.

Smirenom igrom u finišu Sloboda je sačuvala četiri gola prednosti i plasirala se u 2. kolo EFH Europa kupa.

Najefikasniji u taboru Slobode bili su Faris Čolaković sa 9 i Luka Ivanić sa 7 postignutih pogodaka. Kod gostiju Deniz Terziqui je postigao 9, a Gentrit Brahimi 7 golova.