'moskva ne smeta bih'

Ruska ambasada 'napala' Konakovića zbog 'crvenog telefona Sergeja Lavrova'. Tvrde da se ne miješaju u proces integracije BiH u EU

eneralno, ovo je još jedna rusofobna izjava gospodina Konakovića, naveli su u saopćenju
Piše Fena
kalabuhov

Ambasada Rusije u Bosni i Hercegovini oglasila se saopćenjem u kojem ističe da se Moskva se ne miješa u proces integracije Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju.

Javni odgovor ministra vanjskih poslova BiH Elmedina Konakovića u vezi s radom Vijeća ministara BiH, te njegovo spominjanje "crvenog telefona putem kojeg Lavrov daje naloge Banjoj Luci" okarakterisali su kao rusofobnu izjavu.

"Generalno, ovo je još jedna rusofobna izjava gospodina Konakovića, koji pokušava na račun Rusije skrenuti fokus sa vlastitih problema. Moskva se ne miješa u proces integracije Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju", istakli su iz Ambasade Rusije u BiH.

Po njihovom mišljenju, razlog stagnacije BiH na putu ka Evropi ne leži u Rusiji već u "stalnim pokušajima određenih krugova u Sarajevu da doslovno unište svoje političke protivnike, da ih uklone s vlasti svim beskrupuloznim sredstvima, uprkos ogromnoj podršci njihovih birača, te da nametnu sankcije svojim vlastitim sugrađanima iz država članica EU".

Ambasada Rusije u BiH Elmedin Konaković Igor Kalabuhov Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu