Premijer Unsko-sanskog kantona Mustafa Ružnić sazvao je danas konstituirajuću te prvu redovnu sjednicu Vlade USK.
Novi saziv Vlade Kantona imenovan je na jučer održanoj, vanrednoj sjednici Skupštine Unsko-sanskog kantona. Uz premijera Mustafu Ružnića, novu Vladu USK čine: Sanela Zećirević, ministrica pravosuđa i uprave, Samra Mehić, ministrica privrede, Štefica Grgić, ministrica zdravstva, rada i socijalne politike, Edvin Odobašić, ministar za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša, Almir Zulić, ministar za pitanja boraca i RVI, Denis Osmankić, ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta, Danko Jakšić, ministar finansija, Edvin Alijanović, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva i Adnan Habibija, ministar unutrašnjih poslova.
Podsjetimo, na jučerašnjoj sjednici došlo je do smjene Vlade. Taj dogovor je finaliziran uz podršku DF-a koji je okrenuo leđa SDA.