evropska liga

Sa Mađarima se može igrati: Borac izvukao sjajan rezultat u Budimpešti

Prva utakmica play-offa za Evropsku ligu između Ferencvarosa i Borca je završena rezultatom 0:0.

Utakmica je počela nešto mirnije, bez previše prilika, obje ekipe su ispitivale snagu, Borac je imao pokušaj u 9. minuti preko Caroline, ipak ta lopta je otišla pored gola. U nastavku Ferensvaroš je imao nešto veći posjed, ali bez prijetnje prema golu Borca. Lukić je u 13. minuti imao još jednu priliku za Borac koja je otišla preko gola.

Vukčević je imao novu priliku za Borac nakon što je preko 35 metara šutirao preko gola Ferencvarosa. U 26. minuti Manojlović upisao sjajnu intervenciju nakon kornera jedan fudbaler Ferencvarosa je uputio udarac a čuvar mreže Borca odlično odreagovao.

Nova prilika za Ferencvaros je bila u 30. minuti kada je Traore sjajno izborio za šut, ali udarac odlazi preko gola.Ferencvaros je imao veći posjed, ali nisu uspijevali da stvore nešto ozbiljniju šansu za gol. Borac se jajno branio, te nije dozoljavao Ferencvarosu da dođe do neke ozbiljnije šanse. Savić je imao sjajan prodor i nakon toga udarac, a čuvar mreže Ferencvarosa sjajno intervenisao.

Natavak utakmice u drugom poluvremenu nije donio neke prilike, nastavilo se tamo gdje se stalo, oba tima su igrala jako oprezno. te čekali grešku protivnika. Romhane je imao jednu priliku u 55. minuti kada je Manojlović upisao novu sjajnu intervenciju.

Borac je igrao jako dobro defanzivno gotovo bez greške, a kada bi se desila neka tu je bio čuvar mreže Manojlović.. Bora je uspijevao tako da izdrži sve napore, prilika nije bilo, a bh. tim se odlično držao u defanzivini pored svih napada domaćeg tima.

Borac je pokazao da se može boriti sa Ferencvarošem umrtvili su igru prvaka Mađarske gotovo da im nisu dali priliku da dođu do udarca prema golu. Mogao je Borac i do gola u 90. minuti kada je Carolina imao sjajnu šansu, ali bio je sebičan nije uposlio jednog od saigrača, a njegov udarac je blokiran. A Manojlović u 95. minuti ponovo spašava tim iz Banja Luke novom sjajnom intervencijom.

Utakmica je tako završena sa rezultatom 0:0.