strateško partnerstvo

SAD i Argentina postigli dogovor o ključnim mineralima. Iza svega se krije lukav plan Washingtona

AA
AA
Minerali

SAD i Argentina postigli su dogovor o ključnim mineralima, saopštilo je u srijedu argentinsko Ministarstvo vanjskih poslova.

Dvije zemlje su potpisale okvirni instrument za jačanje snabdijevanja rijetkim mineralima u rudarstvu i preradi, navodi se u saopštenju Ministarstva.

"SAD i Argentina ponovno potvrđuju svoje strateško partnerstvo i svoju posvećenost razvoju sigurnog, otpornog i konkurentnog lanca snabdijevanja", dodaje se.

Ministarstvo je saopštilo da instrument predstavlja priliku za ekonomski i produktivni rast Argentine.

Inače, SAD tako planiraju doći do rijetkih minerala, okupljajući saveznike protiv Kine.

SAD Argentina Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu