Svijet

SAD suspendovao rad ambasade u Bjelorusiji, osoblju ambasade u Rusiji dozvolio da napuste zemlju

Raport.Ba
Embassy_of_USA_in_Belarus

Američki State Department suspendovao je aktivnosti Ambasade Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Bjelorusiji zbog situacije u Ukrajini, prenosi Anadolu Agency (AA).

Američke vlasti će također dozvoliti neesencijalnom osoblju njihove ambasade u Moskvi da napuste Rusiju.

Državni sekretar Antony Blinken najavio je u ponedjeljak obustavu rada ambasade u Minsku i dobrovoljno napuštanje Moskve.

"Ove smo korake poduzeli zbog sigurnosnih problema koji su proizašli iz neprovociranog i neopravdanog napada ruskih vojnih snaga u Ukrajini", rekao je Blinken.

Pet dana nakon što je Rusija započela vojnu operaciju protiv svog zapadnog susjeda Ukrajine, na bjeloruskoj granici su danas počeli mirovni pregovori između dvije sukobljene strane.

Bjelorusija Rusija SAD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu