minutaža igrača

Sada je sve poprilično jasno: Kome ne vjeruje Sergej Barbarez

Otvorena je nova Liga nacija, a fudbalska reprezentacija BiH odigrala je utakmice u gostima kod Nizozemske i Mađarske.

Zmajevi su pretrpili visok poraz u Eindhovenu 5-2, dok su u Budimpešti izborili remi 0-0.

Prve su ovo dvije takmičarske utakmice selektora Sergeja Barbareza, nakon što je u junu imao dvije prijateljske kod Engleske (2-0) i Italije (1-0).

Kada se sve sumira i stavi na papir, Barbarez za utakmice Lige nacija nije računao na devet fudbalera od ukupno 27 pozvanih. Bilo da je riječ o povredama ili tehničkim odlukama.

Znamo da zbog povrede Sead Kolašinac nije mogao da nastupi, a svi upoznati i sa problemom koji je napravio Anel Ahmedhodžić, koji je rano napustio bazu Zmajeva.

Nije igrao ni Haris Hajradinović, prvi meč zbog viroze, dok je iznenađujuće da u drugom nije dobio ni minut.

Što se tiče ostalih, bez minutaže su ostali i Stjepan Radeljić, Dennis Hadžikadunić, Dal Varešanović i Ifet Đakovac, koji tako nije debitovao za Zmajeve. Nisu zaigrali ni golmani Kenan Pirić i Osman Hadžikić.

S druge strane, maksimalnih 180 minuta igrali su Nikola Vasilj, Jusuf Gazibegović, Adrian Leon Barišić, Amar Dedić i Edin Džeko.

Sljedeće utakmice Zmajevima predstoje u oktobru. Na Bilinom polju će prvo ugostiti Njemačku 11. oktobra, a tri dana poslije Mađarsku.