Safet Sušić je u deset godina provedenih u FK Sarajevu upisao 245 zvaničnih nastupa i postigao 96 pogodaka, čime je postao drugi najbolji strijelac u historiji kluba.
Popularni Pape je 2004. godine, u izboru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine i UEFA-e, proglašen najboljim fudbalerom kojeg je naša zemlja ikada imala.
Kako sam priznaje, kroz karijeru je odigrao mnogo važnih utakmica i postigao veliki broj golova, od kojih se mnogih ni ne sjeća. Ipak, postoji jedan poseban meč i pogodak koji mu je ostao duboko urezan u pamćenje.
O tom meču govorio je za zvaničnu stranicu FK Sarajevo.
"Moram priznati da se nekih utakmica i golova nekada ne sjećam. Dosta toga me ljudi podsjete, a i objavi se na društvenim mrežama pa mi ljudi pošalju i tako se sjetim nekih trenutaka. Ipak, jedna utakmica sigurno nikada ne može biti zaboravljena. To je onaj meč protiv Željezničara na Koševu 1982. godine. Bilo je 55.000 gledalaca i čini mi se da je nekoliko hiljada ljudi ostalo i vam stadiona. Bio je nevjerovatan ambijent. Bila su to dvije jako dobre ekipe, utakmica sa dosta šansi, a mi smo gubili. Ipak, uspjeli smo doći do preokreta i uslijedilo je nevjerovatno slavlje", rekao je Pape i dodao:
"Sjećam se da je teren bio u katastrofalnom stanju, ali to nikome nije smetalo. Bile su to utakmice za koje se živjelo i kada se tako pobijedi u takvom ambijentu, teško je da čovjeka ne savladaju emocije. Pobjeda u dresu Sarajeva na jednoj takvoj utakmici je bila nešto neprocjenjivo".
To je bio 44. sarajevski derbi odigran 10. marta 1982. godine na Koševu, a Sarajevo je slavilo protiv Željezničara sa 2:1.