disciplinska komisija nfsbih

Samo jedan klub nije kažnjen u Premijer ligi BiH ove sezone. Znate li koji?

Raport.Ba
FK ŽELJEZNIČAR NAVIJAČI

Disciplinska komisija N/FS Bosne i Hercegovine ove jeseni kaznila je premijerligaške klubove s ukupno 309.500 KM.

To znači da je prosječno po odigranom kolu izrečeno 18.205 KM kazni, dok je svaki klub u prosjeku platio 25.791 KM.

Najveći dio kazni platila su četiri kluba – Sarajevo, Željezničar, Zrinjski i Velež – koji zajedno čine čak 71,7% ukupnog iznosa. Ovi klubovi su kažnjeni s ukupno 222.000 KM, a glavni razlog bile su upotreba pirotehnike na tribinama i, u manjoj mjeri, incidenti i diskriminatorno ponašanje.

Sarajevo predvodi listu kažnjenih sa 68.500 KM, dok je Željezničar platio 57.000 KM. Slijede Zrinjski s kaznama od 52.000 KM i Velež s 44.500 KM. Među ostalim klubovima, Široki Brijeg je kažnjen sa 27.500 KM, Borac sa 21.000 KM, dok su Sloboda (16.000 KM), Igman (8.000 KM), Posušje (7.000 KM), Radnik (6.000 KM) i GOŠK (2.000 KM) platili manje iznose.

Jedini klub WWin lige BiH koji ove jeseni nije bio kažnjen je Sloga Meridian iz Doboja.

NFSBiH Premijer liga BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu