posjeta kasarni

Saradnja USK i OS BiH fokusirana na obilježavanje značajnih datuma

Fena
Fena
Usk os bih

Premijer Unsko-sanskog kantona Mustafa Ružnić posjetio je kasarnu Oružane snage Bosne i Hercegovine „Adil Bešić“ u Bihaću, gdje je sa komandnim kadrom razgovarao o aktuelnim aktivnostima i nastavku institucionalne saradnje između kantonalnih vlasti i vojske.

Tokom boravka u kasarni "Adil Bešić“, Ružnić se sastao s pukovnikom Saidom Velićem s kojim je razgovarao o radu Drugog pješadijskog (rendžerskog) puka OS BiH, kao i o planiranim aktivnostima u narednom periodu.

Poseban akcenat stavljen je na saradnju u organizaciji obilježavanja značajnih datuma i događaja iz odbrambeno-oslobodilačkog rata, gdje je, kako je istaknuto, dosadašnja komunikacija ocijenjena kao korektna i kontinuirana.

"Dosadašnja, korektna i kontinuirana saradnja bit će nastavljena, posebno u organizacionom segmentu obilježavanja značajnih datuma i događaja iz odbrambeno-oslobodilačkog rata", izjavio je premijer Ružnić.

Sagovornici su izrazili spremnost za nastavak partnerskog odnosa s ciljem očuvanja kulture sjećanja i jačanja institucionalne povezanosti između kantonalnih organa vlasti i struktura Oružanih snaga BiH.

USK OS BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu