U sarajevskom naselju Malta počelo je postavljanje nove pijace.
Objavila je to načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić.
"U naselju Malta u toku su radovi na montaži novog pijačnog prostora i pripremi za početak rada nove kvartovske pijace 'Malta'.
Nova pijaca bit će natkrivena i prostirat će se na oko 100 m², a sadržavat će 12 modernih tezgi sa magacinskim prostorom.
Time stvaramo kvalitetnije i funkcionalnije uslove za rad naših trgovaca, ali i ugodnije mjesto za kupovinu za građane ovog dijela Novog Sarajeva", navela je Karić.
Pijacom će rukovoditi Kantonalno preduzeće Tržnice-pijace.
Ona je objavila i fotografije.