Sarajevo se vratilo starim navikama. Opet su kiksali

Nakon dvije vezane pobjede, Sarajevo se brzo vratilo starim navikama i večeras je napravilo veliki kiks.

Taman se na Koševu probudila nada da bordo tim može da uhvati priključak u borbi za Evropu, a večeras je ekipa remizirala sa fenjerašem Slogom 1:1 na Bilinom polju.

Ponovo smo svjedočili nevjerovatnim promašajima igrača Sarajeva, a gotovo potpuno nebranjenu mrežu večeras nisu mogli pogoditi Guliashvili, Čataković i Oliveira, prenosi SCSport.

Imalo je Sarajevo šansu već nakon četrdeset sekundi igre. Vršajević je ubacio s desne strane, a cijelu loptu je na deset metara od gola promašio Varešanović.

U jeku uvodne ofanzive bordo tima, u 5. minuti je sijevnuo kontranapad Dobojlija. Stevanović je izašao sam pred Dizdarevića, ali golman domaćih ga zaustavlja!

Do vodstva Sarajevo stiže u 16. minuti. Prvo je Gučmazov zaustavio šut Varešanovića, ali onda loptu u mrežu posprema Kyeremeh za 1:0. To je za njega bio prvijenac u bordo dresu

Opasno je pred golom Sarajeva bilo u 23. minuti, ali spetljali su se igrači Sloge. Dvije minute poslije odlično šutira Starčević, ali brani to Dizrarević.

Potom je u 31. minuti dobro šutirao Vršajević s trideset metara, ali lopta je otišla preko gola. Nakon toga je šansu imao i Martinović, koji šutira pored gola.

Hladan tuš doživjelo je Sarajevo na startu drugog poluvremena. Već u 48. minuti Dobojlije stižu do poravnanja. Stevanović je divno proigrao Dadića, a on pogađa za 1:1 iskosa s lijeve strane.

Ubrzo na drugoj strani veliki kiks pravi golman Gučmazov, ali ne koristi to Čataković, koji ne uspijeva loptu poslati u nebranjenu mrežu.

U 59. minuti Ziljkić dobro šutira s ivice kaznenog prostora, Gučmazov nespretno odbija loptu pravo do Kyeremeha, ali onda brani i njegov pokušaj.

U 71. minuti je Sarajevo odigralo sjajnu i brzu akciju iz auta. Oliveira prebacuje loptu prema usamljenom Guliashviliju na drugu stativu, a Gruzijac s dva metra nije uspio da je pospremi u nebranjenu mrežu.

Imao je u 78. minuti šansu da Sarajevu vrati vodstvo i Avramovski, ali je iz dobre pozicije Makedonac šutnuo pokraj gola.

Šest minuta prije kraja Oliveira propušta kolosalnu šansu, pošto glavom loptu šalje preko gola, a golman Gučmazov je već bio zaplivao u prazno.

U sudijskoj nadoknadi opet Oliveira s metar nije uspio da skrene loptu u gol, a potom je zbog prekršaja i poništen jedan gol Sarajeva. Tada su bordo momci već žestoko proslavili taj pogodak, ali Topalović ga je poništio.

Do kraja je ostalo 1:1.