premijer liga bih

Sarajevu tri boda s vrlo teškog gostovanja: Guliashvili majstorijom presudio Borcu

Fudbaleri FK Sarajevo vraćaju se iz Banja Luke sa sva tri boda nakon pobjede 1:0 protiv FK Borac u 7. kolu Premijer lige BiH.

Gol odluke postigao je Gruzijac Giorgi Guliashvili u 14. minuti iz slobodnog udarca. Sjajnim udarcem s 25 metara prevario je golmana Borca, Manojlovića, koji je pogrešno procijenio let lopte. Borac je imao nekoliko prilika, najviše zahvaljujući Vukčeviću, koji je u 25. minuti šutirao glavom iz blizine, ali je lopta otišla pored gola.

Sarajevo je odolijevalo konstantnim napadima domaćina, a u drugom poluvremenu je prečka spasila Borac nakon što je Guliashvili u 75. minuti ponovo zaprijetio. Uprkos dominaciji Borca u posjedu i nekoliko kornera, Sarajevo je održalo svoju prednost zahvaljujući čvrstoj obrani i odličnim reakcijama golmana Rockova. Srećković je imao jednu sjajnu šansu, otvorio je sebi priliku za udara, zatim je pogodio stativu.

Iako je Borac većim dijelom kontrolirao igru, nisu uspjeli probiti discipliniranu obranu gostiju. Sarajevo je zasluženo odnijelo tri boda zahvaljujući svojoj borbenosti i efikasnosti u ključnim trenucima.