Predsjednik Vlade RS Savo Minić sastao se danas u Banjoj Luci s regionalnom direktoricom Svjetske banke za Zapadni Balkan, Xiaoqing Yu, kako bi dogovorili nove pravce saradnje i intenziviranje zajedničkih projekata.
Na sastanku je potvrđeno da je dosadašnja saradnja Vlade RS i ove međunarodne finansijske institucije bila izuzetno uspješna, ali da postoji prostor za dalji napredak kroz konkretne investicije.
Glavne teme razgovora bili su razvojni projekti u ključnim sektorima za RS, uključujući putnu infrastrukturu, zdravstvo i poljoprivredu.
Poseban akcenat stavljen je na energetsku tranziciju i obnovljive izvore energije, s fokusom na potencijale solarne energije, kao i na podršku Svjetske banke digitalizaciji javne uprave kroz razvoj usluga e-Vlade u RS.
Kako bi se dogovorene ideje što prije realizovale, potvrđen je nastavak rada tehničkih timova Vlade RS i Svjetske banke. Ovi timovi će u narednom periodu definisati precizne modalitete finansiranja i načine sprovođenja projekata koji bi trebali ubrzati ekonomski i tehnološki razvoj RS.