Vijesti

SDA pozvala Vladu KS da podnese ostavku. Ne sviđa im se kako upravljaju pandemijom

Raport.Ba
Sda bakir dom mladih
Kantonalni odbor Stranke demokratske akcije Sarajevo pozvao je aktuelnu Vladu Kantona Sarajevo i Krizni štab KS na veći angažman u vezi s pandemijom koronavirusa, naglašavajući da će u protivnom doći do katastrofe i potpunog sloma zdravstvenog sistema u Sarajevu. - Upozoravamo javnost da se od početka ove Vlade i skupštinske većine NIP, Naša stranka i SDP bave isključivo smjenama i imenovanjima svojih kadrova u javna preduzeća i ministarstva, gašenjem i spajanjem ministarstava i uhljebljenjem svojih kadrova. Napominjemo da su prvi koraci Fortine i Konakovićeve skupštinske većine bili smjena Kriznog štaba KS i imenovanje svojih podobnih kadrova u novi štab, a na štetu medicinske struke i zdravlja građana u Kantonu Sarajevo. Danas, nažalost, gledamo katastrofalne rezultate njihovog politikanstva, loše namjere, sebičnosti i neznanja - navodi se u saopćenju KO SDA Sarajevo. Pozvali su premijera Edina Fortu, ministra zdravstva Harisa Vranića i cijelu Vladu KS da se "već danas počnu baviti suzbijanjem pandemije i širenjem zdravstvenih kapaciteta ili da hitno podnesu ostavke i prepuste svoja mjesta ekspertima i ljudima iz struke". - Pozivamo njihovog šefa, Elmedina Konakovića, da i sam od svoje vlade traži da odstupe jer građani Kantona Sarajevo, zdravstveni radnici i zdravstveni sistem u KS nemaju više ni dan luksuza da budu taoci njihovog neznanja, beskorisnog populizma i političkog mešetarenja - saopćeno je iz Kantonalnog odbora SDA Sarajevo.
Edin Forto Koronavirus pandemija Sarajevo SDA Vlada KS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu