Vijesti

SDS: Кošarac radi u interesu stranih uvozničkih lobija

Raport.Ba
Stasa kosarac 2
Već dvije sedmice od obećanja ministra vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staše Кošarca da će povući zaštitne mjere kako bi zaštitio interese domaćih proizvođača mesa ništa nije preduzeto, a stanje u oblasti proizvodnje mesa je sve teže i teže, navodi se u saopćenju SDS-a. U Srpskoj demokratskoj stranci smatraju da je očigledno da je obećanje Staše Кošarca bilo samo kupovina vremena i način da nezadovoljne proizvođače mesa još jednom prevari, te da drži interes međunarodnih uvozničkih lobija i da mu je njihov interes preči od interesa uzgajivača domaćeg mesa. "Vrijeme je pokazalo da je priča o zaštiti domaće proizvodnje intervencijom države samo Кošarčeva šarena laža za proizvođače tovne junadi i svinja, a svojim postupcima Кošarac je pokazao da favorizuje interese uvozničkih lobija. Građani Republike Srpske su još jednom uvidjeli da se Кošarac uopšte ne bavi svojim poslom i da od njega ne mogu očekivati nikakav napredak. Кošarčevo odbijanje da pomogne domaćoj privredi samo je dio sivila aktuelnog Savjeta ministara koji će ostati upamćen kao najlošiji u istoriji BiH", navedeno je u saopćenju SDS-a.
SDS Staša Košarac uvoznički lobiji Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu