Praznična poruka

Sebija Izetbegović objavila sliku kurbana: Teško se rastajemo. Plačem za njima

Raport
Piše: Raport
Foto Jet 2026 05 27 T123310 679

Sebija Izetbegović, bivša generalna direktorica KCUS-a i supruga Bakira Izetbegovića, oglasila se na društvenoj mreži Facebook povodom velikog muslimanskog praznika Kurban-bajrama.

Uz fotografiju kurbana, uputila je bajramsku čestitku svim vjernicima, ali i podijelila svoje lične i emotivne trenutke vezane za tradiciju prinošenja žrtve.

"Bajram mubarek. Da dragi Allah spusti svoju milost na sve sestre i braću moju, u cijelom svijetu. Da prihvati naše kurbane kao znak potpune vjere u Njega, poniznosti i predanosti. Time će doći i ono što Vam želim. Zdravlje, snaga, izdržljivost, pobjeda, sreća ako Bog da, kao nagrada od dragog Allaha. Amin. Od kurbana se rastajem teško. Plačem za njima iako nemam sumnju. Određeno je. Poštujem odredbu, tješim se u mislima iskušenjem našega Ibrahim a.s.", napisala je Izetbegović u svojoj objavi.

Sebija Izetbegović kurban Bajram Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu