Ervin Ibrahimović

Šef diplomatije Crne Gore: Iz Srebrenice moramo govoriti istinito i nedvosmisleno

Raport.Ba
ervin

Crnogorski ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović rekao je na komemoraciji da ako ne budemo inzistirali na istini pitam sebe i vas šta smo uradili da se ovakvo nešto ne ponovi.

"To je naš dug prema prošlosti jer ako ne govorimo iz Srebrenice, ako se danas i svakog dana ne sjećamo žrtava genocida u Srebrenici i njihovog stradanja, ako uporno ne zahtijevamo da budu kažnjeni svi počinioci i odgovorni za ovaj genocid, pitam sebe i vas: šta smo uradili da neko iz ove ili generacija iza, ne bude žrtva nekog novog genocida - kazao je Ibrahimović.

Nije mi danas lako, ni kao predstavniku Crne Gore ni kao čovjeku da nađem riječi koje su dovoljne da osude strahotu koja se prije 30 godina dogodila na tlu Srebrenice niti da izraze dubinu mog pijeteta prema žrtvama genocida i saosjećanja sa članovima njihovih porodica.

"Ali iz Srebrenice moramo govoriti, istrajno, istinito i nedvosmisleno, dodao je.

Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu