Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je srebro na Svjetskom prvenstvu, nakon poraza od Danske 32:26 u finalu.
Naime, Danci su tako stigli do svog četvrtog uzastopnog svjetskog zlata, dok je Hrvatskoj ovo četvrto srebro uz jedno zlato i jednu broncu.
Nakon utakmice kratku izjavu dao je selektor Dagur Sigurdsson:
“Naravno da smo razočarani, htjeli smo duže držati utakmicu otvorenom. Bila je velika borba. Pokušali smo sve što smo mogli, ali sreća nije bila na našoj strani. Htio bih vidjeti ovu utakmicu u Zagrebu, bilo bi interesantno. Čestitke Danskoj, nevjerovatna su ekipa, a to pokazuje i rezultat. Mi ćemo pokušati idući put”, kratko je poručio selektor Dagur Sigurdsson za "RTL".