Senijad Ibričić postigao gol na posljednjem meču karijere. Cijeli stadion skandirao

Domžale su danas u 35. kolu slovenačke Prve lige dočekale ekipu Celja, te su s njom podijelile bodove odigravši neriješeno 1:1.

Bila je ovo posebna utakmica jer je u dresu Domžala svoj posljednji meč u karijeri odigrao bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Senijad Ibričić.

Ibričić je u penziju otišao u stilu, pošto je bio strijelac jedinog gola svog tima na ovoj utakmici. Pogodio je Ibričić iz penala u 8. minuti i doveo Domžale u vodstvo, ali u 69. minuti za konačnih 1:1 pogađa Šporn.

Ibričić je tako “zbogom” fudbalu rekao u 37. godini, iako je utisak da je još i narednu sezonu mogao igrati na jako visokom nivou, bar kad je u pitanju slovenačka liga.

Bilo je i emotivno na današnjem oproštaju. Cijeli stadion je skandirao “Ibro, Ibro…”.

Ove je sezone Ibričić na 37 utakmica u svim takmičenjima postigao sedam golova i upisao isto toliko asistencija. Za Domžale je ukupno na 184 utakmice dao 48 golova i 37 asistencija.

Podsjetimo, Ibro je ponikao u Podgrmeču iz Sanskog Mosta, a poslije je kroz karijeru nosio dresove Zagreba, Hajduka, Lokomotive iz Moskve, Gaziantepa, Erciyespora, Vardara, Karsiyake, Sepahana, Kopera i Domžala.

Kako navodi Sport centar, za reprezentaciju BiH je odigrao 43 utakmice i na njima dao 4 gola.