bayern slavio

Senzacija na otvaranju Eurolige: Realu nije pomogla ni sjajna partija Džanana Muse

Bayern je u svojoj novoj dvorani pobijedio Real Madrid 97:89.

Stekao je Real početnu prednost poslije prvih 10 minuta utakmica i poveo 29:26. Briljirao je Džanan Musa sa 11 poena.

U nastavku je Bayern 13:0 i poveo osam razlike, potom stigao i do dvocifrene prednosti, ali je Real odgovorio i sa devet vezanih poena stigao na poen zaostatka, što se održalo do kraja prvog dijela utakmice (52:51).

U trećem kvartalu Real je napravio seriju 13:0 i poveo 54:64, ali je Bayern poenima Napiera i Bookera smanjio zaostatak, da bi u četvrtoj dionici gledali rapsodiju.

Voigtmann, Edwards i Napier su prije svega šutom sa distance odveli Bayern na +11 tri minute do kraja meča. Real se ispromašivao, što su domaći iskoristili. Poenima Muse i Campazza Real je smanjio zaostatak na šest poena. Na kraju smo gledali neizvjesnu završnicu, u kojoj je Campazzo promašio trojku za izjednačenje, pa je usput dobio i tehničku, što je Lučića odvelo na liniju penala gdje je bio uspešan 5/5 za siguran trijumf.

Najefikasniji kod Bayerna bio je Napier sa 25 poena, dok je Voigtmann postigao 19 uz 10 skokova. Džanan Musa upisao je 18 poena, uz četiri skoka i dvije asistencije.