Politika

Sindikat UNSA: Čestitamo rektoru. Nadamo se da će završiti pravnu integraciju Univerziteta

Raport.Ba
Sindikat Univerziteta u Sarajevu uputio je iskrene čestitke Rifatu Škrijelju na još jednom osvojenom mandatu za rektora Univerziteta u Sarajevu. Iz Sindikata se nadaju da će ovaj mandat rektor iskoristiti da se završi pravna integracija, te poboljša nastavna i naučno-istraživačka aktivnost najstarijeg Univerziteta u BiH, saopćio je Centralni odbor Sindikata Univerziteta u Sarajevu. "Ovom prilikom želimo napomenuti uvaženog rektora da je Sindikat Univerziteta u Sarajevu potpisnik Kolektivnog ugovora, čijim se potpisivanjem nemjerljivo poboljšao status svih uposlenika na Univerzitetu u Sarajevu", navodi se u saopćenju. Sindikat UNSA se tekođer osvrnuo na rektorove izjave u vezi sa predsjednikom sindikata te napomenuo da Sindikat kao neovisno tijelo neće dozvoliti da bilo ko redefinira ili upravlja procesima njegovog rada koji je definisan Zakonom o radu. "Naš zadatak je zaštita prava radnika i poboljšanje njihovog statusa i mi ćemo ustrajno raditi na tim procesima", ističe se u saopćenju Centralnog odbora Sindikata Univerziteta u Sarajevu.
rektor Sindikat UNSA Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu